مرور بر اساس

پیکسل 3a فروش موبایل های گوگل را دو برابر کرد


دیروز گوگل در گزارش مالی خود برای سه ماهه دوم از سال 2019 میزان فروش موبایل های خود را اعلام کرد. با توجه به این گزارش می‌توان نقاط ضعف و قوت این شرکت در کسب درآمد را شناسایی کرد. این گزارش از این نظر حائز اهمیت است که پس از مدت‌ها، میزان فروش بخش گوشی‌های پیکسل را به صورت مستقل اعلام می‌کند. بر این اساس می توان گفت که پیکسل 3a فروش موبایل های گوگل را دو برابر کرد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

پیکسل 3a

پیکسل 3a

پیکسل 3a

گوگل در گزارش‌های مالی گذشته خود، میزان فروش بخش گوشی‌های پیکسل را در قسمتی با عنوان “دیگر درآمدها” اعلام می‌کرد. به عبارت دیگر در این گزارش‌ها اطلاعات دقیقی از میزان فروش این محصولات در دسترس نبود؛ اما نکته مهمی که در گزارش مالی جدید این شرکت قابل مشاهده است، جداشدن میزان فروش این بخش و اعلام آن به صورت مستقل است.

به نظر می‌رسد پس از معرفی و عرضه گوشی‌های پیکسل 3a، گوگل احساس کرده است که می‌تواند به صورت مستقیم و مستقل میزان فروش اسمارت فون‌های خود را اعلام کند. بنابر اطلاعات منتشر شده از سوی این شرکت، در سه ماهه دوم از سال 2019، میزان فروش گوشی‌های پیکسل این شرکت نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر شده است. این شرکت دلیل این رشد چشمگیر را به عوامل متعددی نسبت داده، اما بدون شک مهم‌ترین این عوامل عرضه گوشی‌های ارزان قیمت گوگل پیکسل 3a است.

گوگل اعلام کرده است که برای اولین بار گوشی‌های پیکسل 3a، علاوه بر اپراتور Verizon و فروشگاه اختصاصی این شرکت، توسط دیگر اپراتورها نظیر T-Mobile، Sprint، US Cellular،Spectrum Mobile و دیگر شرکای تجاری او عرضه شدند و این موضوع سبب شده است میزان فروش محصولات او به میزان قابل توجهی ارتقا پیدا کند. تاکنون گوشی‌های پیکسل تنها توسط شرکت Verizon عرضه می‌شدند، اما از سه ماهه دوم امسال، عرضه این محصولات توسط بسیاری از دیگر شرکت‌ها نیز آغاز شد. این شرکت‌ها همچنین توانستند امسال گوشی‌های پیکسل 3 را هم به دست مشتریان خود برسانند.

گزارش گوگل نشان می‌دهد که میزان درآمدهای این شرکت در سه ماهه دوم از سال جاری میلادی چیزی در حدود 38.9 میلیارد دلار بوده است. این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل چیزی در حدود 19 درصد رشد را نشان می‌دهد. کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که میزان درآمد این شرکت در این سه ماهه چیزی در حدود 38.2 میلیارد دلار خواهد بود. با رشد این میزان درآمد، امروز قیمت سهام شرکت گوگل در بازار بورس آمریکا به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کرد.

گوگل در نظر دارد در طی ماه‌های آینده و به احتمال فراوان در ماه اکتبر با برگزاری کنفرانس سالانه Made by Google، از نسل جدید از گوشی‌های پیکسل خود که آن‌ها را با عنوان پیکسل 4 می‌شناسیم رونمایی کند. احتمالاً در این مراسم شاهد معرفی نسل جدید از کروم‌بوک‌ های این شرکت و همچنین اسپیکرهای هوشمند Google Home خواهیم بود.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید گوگل در بازار موبایل بتواند موفق باشد؟Source link