مرور بر اساس

احتمال تاخیر در عرضه گلکسی نوت ۱۰ به دلیل جنگ تجاری ژاپن و کره جنوبی


برخی منابع نزدیک به سامسونگ ادعا کرده اند که جنگ تجاری کره جنوبی و ژاپن و تحریم‌های اعمالی از سوی ژاپن این شرکت کره‌ای را در جهت تأمین منابع سخت افزاری تولید گلکسی نوت ۱۰ با مشکلاتی مواجه کرده است. به همین دلیل احتمال تاخیر در عرضه گلکسی نوت ۱۰ به دلیل جنگ تجاری ژاپن و کره جنوبی وجود دارد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

تاخیر در عرضه گلکسی نوت ۱۰

گلکسی نوت ۱۰

گلکسی نوت ۱۰

هرچند بر اساس اطلاعات تائید شده قبلی شرکت سامسونگ در نظر دارد از گوشی گلکسی نوت ۱۰ در تاریخ ۱۶ مردادماه رونمایی کند، با این حال امروز برخی خبرگزاری‌های کره‌ای از احتمال به تعویق افتادن عرضه این محصول به دلیل تحریم‌های اعمالی در پی جنگ تجاری کره جنوبی و ژاپن خبر دادند.

بر کسی پوشیده نیست که دنیای سیاست می‌تواند حوزه‌های مختلفی از جمله اقتصاد را مورد تأثیر قرار دهد؛ موضوعی که چندی پیش برای هواوی با تحریم شدن توسط دولت ترامپ رخ داد. حال به نظر می‌رسد این بار نوبت سامسونگ به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی هوشمند در جهان هست که با تحریم توسط یک کشور دیگر با مشکلاتی رو به رو شود.

داستان از این قرار است که در اعتراض به حکم دادگاه عالی کره جنوبی، ژاپن تحریم‌های شدید اقتصادی را بر علیه شرکت‌های کره‌ای از جمله سامسونگ تحمیل کرده است. بر این اساس زین پس شرکت‌های صادر کننده مواد معدنی به کره از جمله موادی که در ساخت تراشه و نمایشگر مورد استفاده قرار می‌گیرند، بایستی از دولت مرکزی ژاپن تاییدیه کسب کنند.

البته روند دریافت این تاییدیه 90 روز به طول خواهد انجامید. از آنجا که سامسونگ 90 درصد از مواد اولیه تولید نمایشگر و تراشه‌های سری اگزینوس همچون پلی آمید و فلوراید هیدروژن را از ژاپن تأمین می‌کند، احتمالاً این تحریم موجب تاخیر در تامین قطعات و نهایتا به تعویق افتادن عرضه گلکسی نوت 10 خواهد شد.

اگزینوس ۹۸۲۰

گزارش‎های اولیه حاکی از آن است که سامسونگ تولید تراشه‌های اگزینوس را اکنون 10 درصد کاهش داده است. البته به نقل از یکی از مدیران ارشد سامسونگ، این کاهش سطح تولید ماه آینده جبران خواهد شد. اگرچه هنوز نمی‌توان در مورد تبعات این موضوع با قاطعیت زیادی اظهارنظر کنیم، اما کاهش تولید تراشه اگزینوس شاید منجر به کاهش تولید این گوشی و به تأخیر افتادن عرضه آن در مناطق مختلفی شود.

انتظار داریم گلکسی نوت 10 در اغلب بازارها با تراشه معرفی نشده اگزینوس 9825 عرضه شود که می‌توان از آن به عنوان نسخه ارتقا یافته اگزینوس 9820 مورد استفاده در گلکسی اس 10 یاد کرد.

 

البته طبق سنوات گذشته، احتمالاً نسخه‌ای از این محصول که در ایالات متحده عرضه خواهد شد، از تراشه اسنپدراگون 855 قدرت گرفته است و اگر چه احتمالاً مشکلی برای عرضه نسخه‌های مخصوص ایالات متحده گلکسی نوت 10 رخ نخواهد داد، با این حال می‌توان حدس زد که با ادامه جنگ تجاری کره جنوبی و ژاپن ،‌ مدل مجهز به تراشه اگزینوس این پرچم‌دار با تأخیر در سایر بازارها ارائه شود.

نظر شما چیست؟ احتمال تاخیر در عرضه گلکسی نوت ۱۰ به دلیل جنگ تجاری ژاپن و کره جنوبی وجود دارد؟Source link